Wojciech Wójtowicz
« powrót do listy

Język francuski - tłumaczenie spotkań online

Internet to medium o niespotykanych możliwościach. Także w wymiarze kontaktów międzynarodowych gdzie video konferencje między np. stronami umów międzynarodowych nie są niczym niezwykłym. Szczególnego znaczenia nabiera właściwe zrozumienie przekazu przez obie strony internetowego spotkania. I tutaj na scenę wchodzi profesjonalista – tłumacz języka francuskiego.

W przypadku tłumaczeń spotkań online mamy do czynienia z :

  • tłumaczenie konsekutywne – jest to inaczej tłumaczenie następcze. Charakteryzuje przerywaniem wypowiedzi przez prelegenta na czas tłumaczenia jego wypowiedzi
  • tłumaczenie symultaniczne – tłumacz na bieżąco tłumaczy wypowiedź prelegenta Od razu zaznaczmy że tłumaczenie symultaniczne znacznie skraca czas całego spotkania. Ma to istotnie znaczenie w trakcie długich narad, gdzie niezbędna jest koncentracja słuchaczy na odpowiednio wysokim poziomie.

Jeśli chodzi o samego tłumacza, to poza solidnym poziomem kompetencji językowych musi posiadać również niezbędne obycie w sprawach technicznych. Biegłe posługiwanie się narzędziami typu Skype, Zoom, Google Meet lub Hangout pozwoli na sprawne przeprowadzenie procesu tłumaczeń online. Przy okazji pandemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 spotkania online (i również po części tłumaczenia) stały się bezpiecznym sposobem na komunikację czy prowadzenie negocjacji biznesowych dla bardzo wielu firm.

Jako doświadczony tłumacz języka francuskiego z wieloletnim stażem i posiadający bogate portfolio wykonanych zleceń zachęcam do skorzystania z moich usług, także jako profesjonalnego tłumacza języka francuskiego online.

« powrót do listy

Wersja mobilna